• Výchovný a kariérový poradca

• VÝCHOVNÝ PORADCA

Výchovná poradkyňa plní úlohy školského poradenstva v otázkach výchovy, vzdelávania a v oblasti prevencie problémového a delikventného vývinu detí, spolupracuje so školskou psychologičkou, asistentmi učiteľa a  sociálnou pedagogičkou.
            Konzultácie poskytuje žiakom, ich zákonným zástupcom a učiteľom.
            Zvláštnu pozornosť venuje podozreniu z užívania drog a iných omamných látok, podozreniu zo zanedbávania, fyzického a psychického týrania žiakov.
            Sprostredkuje prepojenie školy s odbornými zariadeniami, ktoré sa zaoberajú starostlivosťou o deti.

KARIÉROVÝ PORADCA

Kariérová poradkyňa vykonáva poradenstvo pri riešení osobných, vzdelávacích, profesionálnych a sociálnych potrieb žiakov a kariérové poradenstvo.
            Organizuje besedy, exkurzie pre žiakov končiacich ročníkov, pomáha ich usmerňovať v profesionálnej orientácii.
            Poskytuje individuálnu, poradenskú a konzultačnú činnosť pre žiakov a rodičov v oblasti profesionálnej orientácie.
            Spolupracuje s triednymi učiteľmi.

Viac informácií o práci výchovnej a kariérovej poradkyne nájdete na stránke výchovnej a kariérovej poradkyne.

Mgr. Marianna Guláková

Výchovná a kariérová poradkyňa