• Školský psychológ

• Ako školská psychologička som tu pre žiakov, rodičov a pedagógov.

Vykonávam odborné činnosti v rámci orientačnej psychologickej diagnostiky, individuálneho a skupinového psychologického poradenstva, prevencie a intervencie.  Zameriavam sa aj na zlepšovanie sociálnej klímy školy, s cieľom eliminovať výskyt sociálno-patologických javov a zvyšovanie prežívanej pohody tak žiakov, ako aj pedagógov. Školský psychológ pracuje so žiakmi na 1. a 2. stupni základnej školy individuálnou aj skupinovou formou, v závislosti od charakteru riešených ťažkostí.

• Vo vzťahu k žiakom pomáha riešiť problémy súvisiace s učením a osobným životom.

• Vo vzťahu k pedagógom pomáha porozumieť žiakom a ich problémom a potrebám. Zaoberá sa psychickou záťažou kolegov a možnosťami jej prekonávania a pomáha pri riešení medziľudských vzťahov v škole.

• Vo vzťahu k rodičom je psychológ školy k dispozícii pri riešení aktuálnych ťažkostí žiaka, poskytuje poradenstvo pri výchovných a študijných problémoch.

Nie som šaman a neviem čítať myšlienky. Hlavným pracovným nástrojom každého psychológa je vzťah dôvery, s ktorým súvisí aj mlčanlivosť psychológa.

Viac informácií o práci školskej psychologičky nájdete na stránke školskej  psychologičky.

Mgr. Zuzana Hviščová

školská psychologička