• ONLINE VZDELÁVANIE

Milí rodičia,

keďže škola ostáva kvôli epidemiologickej situácii v okrese zatvorená, prechádzame od pondelka na vyučovanie cez platformu Zoom. Rodičom, ktorí mi poskytli mailové adresy, som návod na stiahnutie poslala. Pre Vás ostatných ho prikladám ešte raz. Vašou úlohou je stiahnuť aplikáciu Zoom do počítača alebo telefónu a dohliadnuť, aby sa žiaci v určený čas pripojili.

Tí, ktorí ste zručnejší, pozrite si inštruktážne video:

Tí, ktorí ste menej zruční, kliknite priamo link a program si stiahnite. V prílohách nájdete presný návod ako na to.

Prvé online vzdelávanie bude 12.10.2020 o 14:30 hod.

Prihlásite sa pod nasledujúcimi údajmi:

ID: 651-865-0632

Heslo: 545086

Vzdelávať sa budeme dve vyučovacie hodiny denne podľa nasledujúceho rozvrhu:

P: SJL, PVO

U: SJL, MAT

S: SJL, MAT

Š: SJL, MAT

P: SJL, MAT

Dúfam, že sa Vám to podarí a žiaci si budú môcť vypočuť výklad učiva a zároveň komunikovať so spolužiakmi. V prípade akýchkoľvek problémov ma môžete kontaktovať.

Teším sa na ďalšiu spoluprácu.

Tr. uč. Varjanová

DOMÁCE ÚLOHY DO 11.10.2020

SLOVENSKÝ JAZYK A LITERATÚRA

ŠLABIKÁR str. 32 - Rozlišovať všetky tvary písmena A (malé tlačené a, veľké tlačené A, malé písané a, veľké písané A) a vedieť ho sluchovo rozlíšiť na začiatku, v strede alebo na konci rôznych slov.

PRACOVNÝ ZOŠIT K ŠLABIKÁRU

str. 4/1 - Žiaci vyfarbia písmeno, ktorým začína názov predmetu na obrázku.

str. 4/2 - Žiaci vystrihnú časti obrázka a nalepia ich do rámčeka. Pomenujú určené slová na obrázku a vymyslia o ňom vety s 3 a 4 slovami.

str. 4/žiarovka - Žiaci riešia úlohu najprv slovne, potom ceruzkou spoja obrázok s počtom slabík.

str. 5/1,2 - Žiaci riešia úlohy podľa zadania.

str. 5/žiarovka - Žiaci najprv zakrúžkujú písmená V a U. Vyfarbia grafické znázornenie viet rôznymi farbami. Určia počet slov vo vete a okienko pred vetou vyfarbia podľa toho, akú farbu zvolili pre jednotlivé druhy viet.

ZBIERKA ÚLOH Z MATAMATKY

str. 8/1 - Žiaci zapíšu počet bodkami.

str. 8/2,3 - Žiaci vyplnia úlohy podľa pokynov.

str. 9/1,2,3 - Žiaci vyplnia úlohy podľa pokynov.

str. 10/1 - Žiaci ceruzkou alebo farbičkou nakreslia rovnaký vzor do prázdneho okienka.

str. 10/2 - Žiaci ceruzkou spoja korálky a vyfarbia ich podľa vlastnej predstavivosti.

str. 11/1 - Žiaci zapíšu počet číslom. Prosím, ukážte im, ako sa čísla píšu, ešte sme sa to neučili.

str. 11/2,3,4 - Žiaci vyplnia úlohy podľa pokynov.

str. 11/5 - Žiaci spoja dva fialové gombíky, dve srdiečka a pod. Predmet, ktorý nemá pár, zakrúžkujú.

str. 12/1,2,3 - Žiaci vyplnia úlohy podľa pokynov.

str. 13/1 - Žiaci škrtnú červenou farbičkou ďalších 5 panáčikov a nakreslia ich do prázdneho okienka. Podobne pokračujú ďalej.

str. 13/2,3 - Žiaci vyplnia úlohy podľa pokynov.

str. 13/4 - Žiaci použijú len červenú a zelenú farbu a z 5 alebo 6 geometrických tvarov vytvárajú rôzne obrazce.

str. 14/1 - Žiaci vyplnia úlohu podľa pokynov.

DOMÁCE ÚLOHY do 06.10.2020

ŠLABIKÁR str. 32 – Rozlišovať všetky tvary písmena A (malé tlačené a, veľké tlačené A, malé písané a, veľké písané A) a vedieťho sluchovo rozlíšiť na začiatku, v strede alebo na konci slova.

PRACOVNÝ ZOŠIT K ŠLABIKÁRU str. 3

PÍSANIE  1. ZOŠIT – Žiaci ho môžu postupne dopísať.

2. ZOŠIT str. 2 – Žiaci prejdú po autíčku 5 rôznymi farbičkami,

po veľkom písmenku a prejdú ceruzkou.

Malé a na str. 2 – 3 môžu písať perom vždy od bodky.

MATEMATIKA str. 23/1 – Žiaci si zoberú žltú farbičku, spoja žltý dáždnik s dieťaťom a vyfarbia jeho oblečenie na žlto. Podobne pokračujú s ďalšími farbami. Dieťa, ktoré nemá dáždnik, zakrúžkujú ceruzkou.

str. 23/2,3 – Žiaci ceruzkou vytvoria páry. Tie zvieratká a obaly z gaštanov, ktoré nemajú pár, zakrúžkujú.

str. 23/4 – Žiaci striedavo vyfarbujú jabĺčka a potom do okienok napíšu počet bodkami. Prosím dbajte, aby bodky zapisovali v takej symbolike, ako sú na hracích kockách. Napr.                         .

Časová úloha – Žiaci spoja psíka číslo 1 zelenou farbičkou s jeho kosťou a vyfarbia ju na zeleno. Podobne spoja aj ostatných psíkov. Farbu vyberajú podľa farby obojka.

Bližšie pokyny máte v modrom rámčeku na dolnej časti strany.

ZBIERKA ÚLOH Z MATEMATIKY str. 3 – Úlohy sú definované jasne.

Str. 4/1 – V tomto cvičení žiaci píšu čísla, aj keď sme sa to ešte neučili. Prosím, upozornite ich na písaný tvar čísla 4.

Str.4/2 – Žiaci vyfarbia všetky geometrické tvary na telefónoch s jednotkou oranžovou farbičkou a pod.

Str.4/3 – Žiaci splnia úlohu podľa zadania a môžu dokresliť napr. gumu, pero...

Str. 5/1 – Žiaci najprv určia počet predmetov na obrázku a spoja ho s príslušným číslom. Napr. jabĺčka sú 2. Potom predmety vyfarbia podľa zadania v tabuľke. Napr. 1 jabĺčko je červené a 1 jabĺčko je zelené.

Str. 5/2 – Žiaci kreslia na prvom náhrdelníku všetky kruhy modrou a srdiečka červenou farbou. Na druhom náhrdelníku budú kruhy červené a srdiečka modré.

Str. 6/1 – Žiaci určia počet jednotlivých živočíchov a do prázdnych okienok ho zapíšu bodkami. Potom zistia, že na obrázku sú napr. 2 lienky, 2 vážky a 2 labute. Vyberú si napr. lienku a nakreslia ju k číslu 2 do veľkého rámčeka.

Str. 6/2 – Žiaci nájdu a vyfarbia živočíchy podľa vzoru.

Str. 7 – Žiaci ceruzkou dokreslia vzor do konca riadka. Šípky ukazujú, ktorým smerom majú písať.